ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ

Školská jedáleň pri Základnej škole Hubová

Vedúca ŠJ: Ľubomíra Galanová

KONTAKTY:

Adresa:                                     Telefón: 0948 724 916 - ŠJ                                                    E-mail: jedalenhubova@gmail.com

Školská jedáleň                                        0907 872 801 – Ľubomíra Galanová,  vedúca ŠJ

Kostolíky 354/7

034 91  Hubová

Od 01.11.2023 sa odhlasovanie stravy realizuje už iba cez STRAVA.SK

NIE cez EduPage aplikáciu.

vid informácie nižšie.

Organizačné pokyny k stravovaniu v ŠJ 2023/2024:

1. Žiaci ZŠ a dieťa v MŠ sa na stravovanie prihlasujú každý rok formou  Zápisného lístka, ktorého súčasťou je Návratka (žiadosť na dotáciu).
  2. Zákonný zástupca podáva Zápisný lístok či Návratku elektronicky cez aplikáciu     Strava.sk  na základe ktorého bude žiak prihlásený na obedy na celý školský rok.
  3. Stravné sa hradí na účet: SK80 0200 0000 0000 3283 8342
  4. Pri úhrade je potrebné zadať:
  • Variabilný symbol:       ostáva, novým deťom/žiakom je pridelený
  • Do poznámky:               meno, priezvisko
  1. Výška stravného:
  • MŠ:                                   1,90 € / obed + 3,00€ režijný poplatok na mesiac
  • MŠ – DOTÁCIA:           0,50 € / obed + 3,00€ režijný poplatok na mesiac
  • ZŠ – DOTÁCIA:            3,00 € režijný poplatok na mesiac
  • Preplatky z minulého školského roka sa automaticky presúvajú.

Jedálny lístok:

1. nájdete tu:    Jedálny listok na strava.sk

2. Jedálny lístok je zostavovaný na týždeň vopred v súlade so Zásadami pre zostavovanie jedálnych lístkov v zariadeniach školského stravovania.

3. Je zverejnený na nástenke pri vstupe do školskej jedálne a tiež na internetovej stránke školy.

4. Zásady pre zostavovanie jedálnych lístkov:

• Jedálny lístok počas 5 stravovacích dní obsahuje:
  • 2 hlavné jedlá mäsové,
  • 1 hlavné jedlo so zníženou dávkou mäsa s nadstavením
  • 2 hlavné jedlá múčne a zeleninové
  • Prívarky s využitím najmä strukovín sa do jedálneho lístka zaraďujú 2x mesačne. Strukoviny sa podávajú aj vo forme šalátov, sú ich súčasťou.
  • Múčne prílohy (knedľa, halušky, cestoviny) sa podávajú 1x  do týždňa.
  • Zemiaky sa podávajú 2 až 3x do týždňa.
  • Zelenina sa podáva denne v rôznych formách – jedlá so zeleninou, zeleninové šaláty, zeleninové oblohy.
  • ZŠ je zapojená do celospoločenských programov na podporu spotreby mlieka a mliečnych výrobkov, ovocia a zeleniny z prostriedkov EÚ a z prostriedkov štátneho rozpočtu: „Školské mlieko“ a „Školské ovocie

Spôsob odhlasovania / prihlasovania stravy:

1. Stiahnite si do svojich mobilov aplikáciu:   Strava.cz pre Android alebo Strava.cz pre iOS

2. Odhlasovanie / prihlasovanie zo stravy sa realizuje  najneskôr do 07.30 hod. v daný deň. Použite na to nasledovný link:  Odhlasovanie / prihlasovanie stravy

3. Ak dieťa odoberá dotáciu na obed a rodič zabudne dieťa odhlásiť, je  povinný uhradiť obed v plnej   výške.

Časový harmonogram výdaja jedál:

ČAS

VÝDAJA JEDLA

DESIATA

08.30 – 09.00 hod

OBED

11.00 hod.

cudzí stravníci (obedáre)

11.00 – 12.00 hod.

12.10 – 13.30 hod.

OLOVRANT

14.15 – 14.30 hod.

Pracovný čas v ŠJ:

DEŇ

PRACOVNÁ DOBA

PONDELOK – PIATOK

07.00 – 15.00 hod.

Objednávanie internetom:

1. Vážení stravníci, v rámci skvalitňovania služieb jedálne Vám ponúkame novú službu Objednávanie stravy Internetom Aplikácia Strava.sk Vám umožní prihlasovať či odhlasovať stravu prakticky odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

2. Prihlasovanie prebieha pod užívateľským menom a je chránené heslom. V aplikácii nájdete vždy aktuálne informácie o vydanej strave, stavu vášho konta. Môžete tiež sledovať históriu vašich objednávok a platieb za stravu.

3. Na jedálničku vždy nájdete informáciu o alergénoch obsiahnutých v konkrétnych pokrmoch.

4. Pre pridelenie užívateľského mena a hesla sa, prosím, zaregistrujte v kancelárii školskej jedálne.

5. Odkaz pre stiahnutie mobilné aplikácie strava.cz pre telefóny a tablety s operačným systémom Android aj iOS nájdete na www.strava.sk