História školy

Nadpis

Súčasná budova základnej školy sa začala stavať  v novembri 1969. Jej výstavba bola dokončená v roku 1972. Je zaujímavé, že keď otvorili novú školu chodili tu žiaci 1. – 5. ročníka.  V roku 1974 – 1978 patrila škola medzi plnoorganizované s ročníkmi 1. - 9. o čom môžeme už dnes asi len snívať a  starší – absolventi spomínať.  Potom to boli roky 1979 – 1980 1. – 4., 1981- 1982 1. – 3. roč., 1983 – 1. – 4., 1984 – 1.-2. roč., 1985 1. – 3. roč., 1986 – 1989 1. – 2. roč., 1990 1. – 3., 1991 – 1992 1. – 4. roč., 1993 1. – 3. roč., 1994 – 2012 1. – 4. roč.

Od roku 1972 tu pôsobilo veľa pracovníkov, či už pedagogických alebo nepedagogických.

pedagogický zamestnanci: Zuzana Šušorená, Marta Pišuthová, Elena Dolinková, Soňa Vančíková, Božena Kostolíná, Tomáš Chrenko, Monika Sadloňová, Mária Tereštíková, Štefan Peťo, Štefánia Kajánková, Anna Jurčáková, Margita Okálová, Alena Kontšeková, Margita Lacová, František Bednár, Ľ. Adamčiak, J. Stanislav, Zdenka Jarošová, Jozef Dický, Anna Kirschnerová, Miloš Siakeľ, Adolf Devečko, Ľudmila Antovočová, A. Žiaranová, j. Okáľ, Božena Kostolíná, Mária Chylová, Martin Kubek, Pavol Buček, J. Paušly, Ľudmila Jarošová, Edita Štammová, Mária Sečkárová, Mária Florišová, Stanislav Dragúň, Mária Šipulová, M. Bíla, Mária Koštialová,  Kvetoslava Mjzlíková, Jana M9ková, Marta Bezegová, Pavol Polko, A. Hrnková, M. Jamrichová, Anna Švábiková – Bruková, Jolana CHovanová, Anna Vačeková, Jana Tesáková, Ján Kuruc, Viera Bystrická, Dagmar Tarabová, Andrea Pažítková, Monika Klementová, Magdaléna Komová, Ingrid Mrvišová, Magdaléna Bárdyová, Irena Hlivová, Katarína Betíková, Andrea Kloptová, Martina Čiešková, Marianna Barániová, Andrea Vanochová, Anna Dubovcová, Monika Mesiarová, Jozef Bruk, Zuzana Vidiečanová, Erika Dančová, Kristína Halušková, Marianna Urbanová.

Medzi učiteľov  patrí aj pani Marta Medžová, ktorá je rodáčkou z našej obce a pôsobila tu ako učiteľka. Kronika píše, že od roku 1964.

Vychovávatelia: Mária Dvorská, Anna Grellová, A. Hyceková, A. Gerecová, Mária Zaťková – Žihlavníková, Ľudmila Jarošová, Mária Pályová, M. Ralíková, M. Šipulová, Erika Dančová, Kristína Halušková.

ostatní pracovníci (kuchárky, kuriči, upratovačky): M. Mikulková, Mária Galanová, Anna Chrenková,  Žofia Okálová, A. Kútniková, Ľudmila Okálová, Margita Chovanová, Ľubomíra Galanová, Ľudmila Marková, J. Chrenková, Cuperová, Zubajová, Milkovičová, Anna Chovanová, Anna Nechajová, Edita Kuniaková, Tomáš Chrenko, Ján Galan, Augustín Žihlavník, Štefan Bielený, Bruk, Milan Blcha, Anna Gerecová, Ján Gerec, Ján Žihlavník, Marta Duriaková, Viera Olosová, Peter Kovács.