Záujmové vzdelávanie

Kreatívny krúžok

Krúžok navštevujú žiaci 1. - 4. ročníka. Práca spočíva v zmysluplnom trávení voľného času. Deti sa zoznamujú s prácou s rôznym materiálom. Učia sa hlavne ako využívať odpadový materiál, z ktorého sa dajú vyrábať samé pekné veci. Krúžok podporuje rozvoj fantázie, jemnej motoriky, predstavivosti, trpezlivosti. Podporuje spoluprácu, prácu v tíme, prosociálne správanie.

Krúžok začal svoju činnosť v otóbri. Tento mesiac sme upriamili našu pozornosť na starších občanov, keďže si v tento mesiac na nich viac spomíname. Vážime si ich dobrotu, láskavosť, obdivujeme ich trpezlivosť a skúsenosti, ktorých majú na rozdávanie. Preto sme si na nich spomenuli a vyrobili sme pre nich malé pozdravy, ktoré sme rozniesli po našej dedine. Stretli sme sa s veľmi pozitívnymi ohlasmi, naši spoluobčania nám poďakovali, boli vďační, že aj takto na nich myslíme.

Mesiac november sa rozbehol v duchu zimy. Venujeme sa príprave na najkrajšie sviatky v roku. Vyrábame pohľadnice, tvoríme rôzne dekorácie na Mikulášsky trh.

V decembri sme sa  zapojili  do mediálnej súťaže Vianočná pohľadnica. Do redakcie Slovenského rozhlasu sme poslali Vianočnú pohľadnicu aj s napísaným želaním. Opísali sme aj prácu na našom krúžku. Túto pohľadnicu nám v rozhlase zverejnili. Na krúžku sme vyrobili levanduľové vrecúška, ktoré  sa dajú použiť na prevoňanie miestnosti, či nábytku. Vrecúška vyzdobili deti prišívaním gombíkov. Vyrobili svietniky so šiškami, ale aj ikebany so živej čečiny. Šikovnými ručičkami vyrobili aj lampášiky.